داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132729
مهدی هاشمی بعد از ۵۴ روز به اوین بازگشت
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
 
مدیرکل زندان‌های استان تهران از بازگشت مهدی هاشمی به زندان اوین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، مصطفی محبی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: مهدی هاشمی روز گذشته برای ادامه تحمل کیفر خود به زندان اوین بازگشت.

محبی در خصوص تمدید مرخصی وی تا ایام نوروز اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مهدی هاشمی ۲۰ دی ماه و در هنگام فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی به مرخصی آمد اما با گذشت یک ماه خبری از بازگشت‌اش به زندان نشد.

در تاریخ ۲۰ بهمن ماه مصطفی محبی، مدیر کل زندانهای استان تهران در حاشیه برنامه بازدید سفرای مقیم ایران از کانون اصلاح و تربیت تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با پایان مرخصی مهدی هاشمی گفت: مرخصی مهدی هاشمی تا ۲۵ بهمن ماه تمدید شده است.

تاریخ مرخصی دوم هم به پایان رسید اما باز هم مهدی به زندان بازنگشت، ۲ اسفندماه مصطفی محبی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس در خصوص زمان بازگشت مهدی هاشمی به زندان گفت: مرخصی این فرد تا ۷ اسفندماه تمدید شده است.

وی در خصوص دلیل این تمدید گفت: تمدید مرخصی مهدی هاشمی تصمیم مقامات قضایی بوده است و ما فقط موظف به اجرای دستورات هستیم.

مرخصی مهدی هاشمی در حالی تأیید شده که دادستان کل کشور، ۲۷ بهمن ماه طی یک سخنرانی در لانه جاسوسی عنوان کرده بود که گاهی بحث رودربایستی‌ها مطرح است و در موضوع مرخصی مهدی هاشمی هم دچار رودربایستی شده‌ایم و در این موضوع نقدهایی که می شود را وارد می دانیم.

حالا مهدی هاشمی در حالی همچنان در مرخصی به سر می‌برد که مدت زمان تمدید مرخصی وی تا ۷ اسفند ماه هم به پایان رسیده است.

از آنجایی که هیچ زندانی نمی‌تواند به صورت غیرقانونی پس از اتمام مرخصی در بیرون از زندان بماند این احتمال وجود دارد که مرخصی وی مجدداً تمدید شده باشد.