داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132260
برای رهبر انقلاب آرزوی صبر می کنیم
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
 
مطمئنا امشب مقام معظم رهبری در سوگ این دوست دیرین و این یار و همراه قدیمی خودشان سوگوار هستند برای ایشان هم آرزوی صبر می کنیم .
به گزارش مشرق، در پی انتشار خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ در همایش سروهای فیروزه ای از این یار دیرین مقام معظم رهبری تجلیل شد. در این همایش که در ایام سالگرد کشف حجاب رضاخانی در تالار شهر مشهد و از سوی شهرداری برگزار می شد جمعی از هنرمندان برجسته کشور که آثار ادبی و تجسمی راجع به حماسه گوهرشاد آفریده بودند حضور داشتند .در انتهای برنامه وحید جلیلی با حضور در پشت تریبون ضمن اعلام خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:

متاسفانه در حین برگزاری برنامه خبر دردناک درگذشت یکی از برجسته ترین و قدیمی ترین یاران امام و رهبری آمد که امیدواربودیم تکذیب بشودولی متاسفانه تایید شد .حضرت ایت الله هاشمی رفسنجانی امشب در تهران بر اثر بیماری قلبی از دنیا رفتند .

وی ادامه داد : برای آن بزرگوار آرزوی رحمت و غفران الهی داریم و امیدوارهستیم کارهای خیری که ایشان کردند ، قدمهای بزرگی را که در دوران نهضت اسلامی برای پیروزی انقلاب اسلامی برداشتند، در دوران دفاع مقدس و در دوره های مختلف ایشان آثار بسیار پر برکتی از خودشان برجا گذاشتند امیدواریم خدا ایشان را با اعمال خیرشان محشور کند .

جلیلی افزود : مطمئنا امشب مقام معظم رهبری در سوگ این دوست دیرین واین یار و همراه قدیمی خودشان سوگوار هستند برای ایشان هم آرزوی صبر می کنیم .

وی در پایان گفت : امیدوار هستیم که انقلاب اسلامی ؛ نهضت بزرگ حضرت امام؛ در سایه رهبری های مقام معظم رهبری به پیش برود و مسیر درست خودش را مسیرمستقیم اسلام ناب را دنبال بکند و رویش های انقلاب اسلامی در همه حوزه ها در حوزه های علمیه در دانشگاهها درحوزه هنر درحوزه رسانه در حوزه های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و نظامی بتوانند انشاالله علم این انقلاب را به دست صاحب اصلیش برسانند .هدیه به پیشگاه شهدای گرانقدر حماسه گوهرشاد و هدیه به روح مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی صلوات.

جلیلی پیش از گرامیداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد شدید از نتایج حاکمیت سرمایه داری افسار گسیخته بر بافت اطراف حرم رضوی گفت متاسفانه بخش مهمی از
میراث فرهنگی مادی و عینی مشهد زیر چنگال های توسعه افسارگسیخته با محوریت سرمایه داری در سکوت نخبگان و رسانه ها توسط سوداگران تاجر مسلک منهدم و نابود شد . بخش مهمی ازبافت اطراف حرم تخریب شد .بخش مهمی از محله های اصیل مشهد نابود شد و مشهد از جهت میراث مادی فرهنگی امروز به ویرانه ای شبیه تر است .

وی اظهار امیدواری کرد که : میراث معنوی ما و حافظه تاریخی شهر از دست نرود و نگذاریم که شهر به آلزایمر دچار بشود و نگذاریم که این قیام بزرگ و این افتخارات دینی و انقلابی و ملی ما فراموش بشود.

در این همایش با حضور مدیران فرهنگ و ارشاد، بنیاد شهید ، صداوسیما و رییس شورای شهر مشهد از کاظم چلیپا ، خشایار قاضی زاده ، محمود آزادنیا ، پرویز حاصلی و سعید تشکری به خاطر خلق آثار هنری و ادبی در زمینه حماسه گوهرشاد تقدیر شد و دکتر محمد رجبی طی سخنانی به تحلیل سیاستهای فرهنگی رضا خان پرداخت.