داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132241
چه کسی زنجانی را برای گرفتن نفت معرفی کرد؟
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: چه کسانی در تحویل دادن ۱۰ تا ۱۱ محموله نفتی دست دارند که همه پول آن محموله‌ها نیز هنوز برنگشته است.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، حجت‌ الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در جریان صد و ششمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در ادامه تشریح پرونده بابک زنجانی اظهار داشت: بابک زنجانی در کیش،‌ قشم و تهران با پول‌هایی که بدست آورده بود اموالی را خریداری کرده بود.

وی افزود: عددی از بدهی بابک زنجانی هنوز مفقود مانده است و این عدد بستگی به صحبت‌هایی دارد که در مورد این اموال زده می‌شود.

اژه‌ای یادآور شد: در بعضی از این خریدها قیمت نهایی مشخص نشده است و اسناد و مدارک آن موجود نیست. کارشناسی‌های صورت گرفته نیز کاملا قیت‌های اموال را بالا و پایین مشخص می‌کند به عنوان مثال ملک ایران زمین را از ۷۰۰ میلیارد تومان تا ۸ هزار میلیارد تومان در بازه‌های زمانی مختلف قیمت‌گذاری کرده‌اند.

وی افزود: ملک ایران زمین زمانی دارای جواز برجی چند طبقه بوده است ولی در حال حاضر اجازه ساخت این مقدار طبقات داده نمی‌شود. بنابراین قیمت آن نیز کاهش می‌یابد و یا شرکت هواپیمایی که در حال حاضر نیز خدمات ارائه می‌دهد با افت قیمت مواجه شده است و یا اینکه هتل و ساختمانی که در کیش نیمه‌کاره باقی مانده است با اتفاقاتی که افتاده است با قیمت پایینی خریداری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگا‌‌ه‌های مختلف از جمله دادستانی زحمات زیادی کشیده‌‌اند گفت: یک موضوع متهمین هستند و موضوع دیگر افرادی هستند که در تخلفات صورت گرفته نقش دارند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: چه کسانی در تحویل دادن ۱۰ تا ۱۱ محموله نفتی دست دارند که همه پول آن محموله‌ها نیز هنوز برنگشته است؟ ۶۰ میلیون یورو بابت حواله‌ها پرداخت شده و چه کسانی سبب شده‌اند که این محموله‌ها فروخته شود و پول آن بازنگردد؟ چه کسی این فرد را (بابک زنجانی) را معرفی کرده است.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف دولتی در همه مقاطع پرونده دارند و هنوز کوتاهی‌هایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: چند بار در این جلسات مسائل بانکی را مطرح کردیم که بانک‌ها دو تا چهار هزار میلیارد تومان معوقه دارند و اقدامی نیز نمی‌توانند انجام دهند.

اژه‌ای گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه که مرتبط هستند سه نفر از آنها اخیرا بازداشت شده که یک نفر هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان معوقه بانکی دارد.

منبع: فارس