Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 39342
۱۰ نظر
درباره اظهارات اخیر فرمانده ناجا
ناجا درمانده از گشت ارشاد
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۲
 
اين مهم بايد به دستگاهي صاحب‌انگيزه، پرتوان و مشتاق درامر حفاظت از امنيت اخلاقي سپرده شود! و به نظر مي‌رسد که سپاه‌هاي استاني بهترين واجد شرايط اين ماموريت باشند!
پایگاه خبری انصارحزب الله:۱- گشت ارشاد مطلوب ما نيست اما گاهي مجبوريم آن را اجرا کنيم.
۲- بعضي وقتها ما در مقابله با بي‌حجابي مسامحه مي‌کنيم.
۳- ما مجبوريم ميان آنها که مخالف گشت ارشاد هستند و آنهايي که به ما حمله کرده و مطرح مي‌کنند که خانواده‌ها در اماکن عمومي و کنار دريا و... امنيت ندارند، مديريت کنيم! 

جملات بالا گوشه‌هايي از فرمايشات فرمانده محترم ناجا سردار احمدي‌مقدم است که به مناسبت هفته ناجا بيان شده. آنچه در اين سخنان بيش از همه چيز خودنمايي مي‌کند درماندگي و استيصال ناجا از اجراي طرح گشت ارشاد است! (هر چند که گشت ارشاد هميشه نصفه و نيمه اجرا شده و ناجا هيچ گاه براي اجراي آن حتي ۲۰ درصد نيروهايش را هم به کار نگرفته است!) 

به فرمايش ايشان ناجا مجبور است (نه مايل است نه احساس تکليف مي‌کند!) با بي‌حجابي مقابله کند والبته معترف است که در اجراي اين طرح (و انجام وظيفه ) مسامحه نيز نموده است!! 

براي ما که بارها وبارها از تساهل و بي‌اعتنايي ناجا به اجراي طرح عفاف و حجاب و مقابله قانوني با متخلفان و مروجان فساد و فحشا و بي‌حجابي گفته و نوشته‌ و فرياد زده‌ايم (و البته آنچه به جايي نرسيده فرياد بوده است!) شنيدن اين عبارات عجيب نيست! اما حيرتمان از آن است که ناجا و فرماندهي آن چگونه به عنوان يک نيروي مسلح اين‌گونه در برابر دستور صريح فرماندهي کل قوا در خصوص ايجاد امنيت اخلاقي در جامعه و اولويت آن بر ساير وظايف ناجا موضعگيري نموده و از مسامحه در اجراي وظيفه قانوني خود در ايجاد امنيت اخلاقي براي خانواده‌ها سخن مي‌گويد! بي‌ميلي فرمانده ناجا در اجراي اين وظيفه قانوني از سر و روي فرمايشات و عملکرد چند ساله ايشان و از نحوه اجراي طرح امنيت اخلاقي و گشت ارشاد در چند سال اخير مي‌بارد! 

آيا يک سرباز در برابر اوامر فرماندهي بايد اين‌گونه برخورد کند؟ آن هم نه يک فرمانده عادي بلکه فرمانده‌اي که نيات عام امام عصر(عج) را بر عهده دارد! 

فرمانده محترم ناجا فرموده‌اند عده‌اي مطرح مي‌کنند اماکن تفريحي عمومي به پاتوق عشاق بدل شده و براي خانواده‌ها امنيت ندارد! يعني خود ايشان چنين باوري ندارند؟ يعني اوضاع حجاب و عفاف در اماکن عمومي از نظر ايشان مناسب است؟ يعني اگر يک خانواده متدين و محجبه به کنار دريا، پارک و... برود صحنه‌هايي منطبق با ارزشهاي ديني مشاهده خواهد کرد؟ آياخود شما به عنوان يک انسان متدين با فرزندان جوانتان امکان حضور در اماکن عمومي تهران و شمال و ... را داريد؟! آيا از حضور در چنين اماکني احساس شرم نمي‌کنيد؟ اصلا خانواده‌هاي متدين و باحيا جرئت رفتن به چنين اماکني را دارند؟ 

اين فرمايشات و فرمايشاتي از اين دست و عملکرد چندين ساله ناجا در اجراي طرح گشت ارشاد نشان مي‌دهد که ناجا و فرماندهي فعلي آن انگيزه و شوق و رغبتي براي ايجاد امنيت اخلاقي نداشته و از فرط اجبار و به منظور بستن دهان متدينان جامعه چند روز اول تابستان را به اجراي محدود طرح مي‌گذراند و بعد به کار خود مشغول مي‌شود و انگار نه انگار که به فرمايش فرماندهي معظم کل قوا اولويت اساسي و اصلي ناجا ايجاد امنيت اخلاقي براي خانواده‌هاي متدين است! 

فرماندهي ناجا به صراحت فرموده‌اند که ميان دو دسته‌اي که اجراي قانون و ايجاد امنيت اخلاقي را از ناجا مطالبه مي‌کنند وآناني که مخالف گشت ارشادند (و معلوم است که مقصود ايشان دولت فعلي و مقامات عاليه آن است) گير کرده و مجبور به مديريت‌اند! يعني کاري کنند که نه سيخ بسوزد و نه کباب! 

براين اساس لازم است فرماندهي محترم ناجا به اين پرسش پاسخ بدهد که به عنوان يک انسان مومن، متعهد، ايثارگر و انقلابي در کدام طرف قرار دارد؟ آيا باورهاي دينی و عرق مذهبي و تربيت اسلامي به ايشان حکم نمی‌کند که در گروه مدافعان و حاميان امنيت اخلاقي باشند؟ آيا ايشان در ميانه اين دوگروه نقش سازمان ملل يا دبير کل آن را بازي مي‌کنند؟در ميانه معرکه دو ديدگاه حق و باطل انسان مومن در کجا خواهد ايستاد؟ به نظر ايشان تکليف نيروي انتظامي در اين ميانه ميدانداري يا مديريت ميان دو گروه ياد شده است يا حمايت از گروه ذيحق؟ يک انسان متشرع و معتقد به انقلاب در کدام يک از اين دو جبهه جاي دارد؟ 

بر اين اساس است که بارها گفته و نوشته‌ايم که ناجا با وضعيت فعلي و تداوم آن فاقد انگيزه وتوان لازم براي ايجاد امنيت اخلاقي مطلوب مومنان جامعه است و اين مهم بايد به دستگاهي صاحب‌انگيزه، پرتوان و مشتاق درامر حفاظت از امنيت اخلاقي سپرده شود! و به نظر مي‌رسد که سپاه‌هاي استاني بهترين واجد شرايط اين ماموريت باشند!

منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)

محمد باروتی ها
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۸:۲۳
فکر میکنم اول باید فرهنگ سازی بشه بعدش سطح آگاهی خانواده ها رو باید افزایش داد و بهشون آموزش داد
و در مرحله بعدی باید با افراد خاطی برخورد کرد
تا وقتی فرهنگ سازی نکردیم و آموزش ندادیم نمیتوان برخورد کرد و یا اگر هم برخورد بشه نتیجه نمیده و یا نتیجه منفی میده
انصار حزب الله و بسیج میتونند به عنوان بازوی اجرایی عمل کنند و با افراد خاطی برخورد کنند
سپاه باید این وظیفه رو از نیروی انتظامی بگیرد و به بسیج و انصار حزب الله واگذار کنه
د
۱۳۹۱-۱۲-۲۷ ۱۶:۲۴:۴۸
مگریادتان رفته قبلااین کار شده
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۱:۲۱:۴۷
ناجا سازمان مظلومی هستش که هم از طرف حزب الله و هم از طرف ضدانقلاب مورد حمله قرار میگیره.
سلمان شمس الدینی
۱۳۹۱-۰۸-۲۱ ۱۶:۴۳:۰۳
با سلام
از همان اول اشتباه بود که گشت ارشاد را به ناجا دادند،این وظیفه سپاه بود،آنهم با نیروهای مردمی اینجور بهتر میشه کار کرد.چون اکثریت مردم از بی حجابی بیزارند ولی چه کنیم که دست و پای ما را بسته اند.
کاش مثل زمان جنگ فقط رهبر عزیزمان یک کلمه می گفت،بعد می دیدید چطور این فتنه و فسادها را در ریشه می خشکاندند.
ما خودمان خبر نداریم ولی دست و پای بچه های حذب اللهی را بسته اند.
روح الله
۱۳۹۱-۰۸-۰۲ ۲۳:۰۱:۳۳
با سلام
باز جای شکرش باقی است که ناجا یکجا کم آورد .
hamed
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۰۳:۴۳:۵۵
بابا بیخیال.دست بردارید از این قضیه.کل مشکل مملکت رفع شده فقط مونده حجاب.شمایی که با پوشش خورشید در سریال دیوار مشکل دارید وای به روزی که بخواین بیان تو خیابانها.... چی میشه... حرف رهبر رو حداقل گوش کنید
حسین
۱۳۹۱-۰۷-۲۲ ۲۳:۴۶:۱۱
درماندگی نداره داداش من! بسپارید به وزارت ارشاد
!!چند فیلم گشت ارشاد دیگربسازد!!! مشکل حل.....ه!!!!
بهنام
۱۳۹۱-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۱:۳۱
سلام:ناجا قصور کرده درست .ما خانواده ها چقدر در تربیت دینی فرزندانمان کم کاری کرده ایم.ناجا باید با 10 درصد بد حجابی مقابله کند اما متاسفانه میبینیم رقم 70 درصدی از بد حجابی در کشور که به یمن حضور ریسور ها در خانه های ما جای کرده از عوامل تشدید این جریان است.پس تا مردم جود به فکر نباشند این معضل همچنان باقیست .وقتی عشاق بیدل ؟؟؟؟؟؟؟؟از اماکن عمومی جمع میشوند و فقط با حضور یکی از والدین جریان خاتمه مییابد.چه باید کرد .قوانین ما هم که بطور اجمال وگذرا نیم نگاهی بیش به این مشکل عظیم ندارند.
پس باید تربیت داخلی درست شود آگاهی خانواده ها مهمترین رکن در شرایط کنونی است.
از سایت خوبتون ممنونم .اجرتون با آقا امام زمان عج
محمد
۱۳۹۱-۰۷-۱۳ ۰۹:۵۷:۴۰
شما در حق ناجا جفا کرده اىد انها که نمى توانند مردم را به گلوله ببندند وضعىت حجاب حاصل کار ناجا نىست بلکه نتىجه قصور سازمانها و نهادهاى فرهنگى است که گوىا فقط ناجا سپر بلا شده است و کاسه کوزه ها بر سر اىن نهاد شکسته مىشود دىگران قصور مىکنند نا جا باىد جواب پس بدهد
هادي حسيني
۱۳۹۱-۰۷-۱۲ ۱۴:۳۴:۰۲
عجب است از مسئوليني كه ديدند فتنه 88 از طريق جنس مخالف چقدر يارگيري مي كرد و چه ضربات سنگين مادي و معنوي كه بر اين كشور وارد كرد ولي بعد از اينكه خانواده هاي متدين اوضاع را آرام نمودند، بسياري از آنها (مسئولين)مدعي روشنفكري شدند و در دفاع از بي ناموس ها برآمدند. مسئله حجاب زماني حل مي شود كه بسياري از آقايان ببينند كه صندلي و كرسي رياستشان توسط بي حجاب ها دارد از دستشان خارج مي شود بعد حتما كاري مي كنند. چون اگر واقعا پاسدار ارزش هاي امام و خون شهدا بودند تاكنون اقدامي قطعي نه تعارفي انجام مي دادند.