داخلی سياسی گزارش
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84135
۲۶ نظر
از اکسیداسیون اورانیوم۵% تا منافع ملی پدرسوخته ها
دولت و دغدغه چال کردن یک جاسوس
چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۴
 
خدا برکت دهد به خزانه خالی! رئیس جمهور هم که فقط در دو فقره مکشوفه ۹۵۰ میلیون تومان هزینه «اس بازی» کرده و ۷ میلیارد ناقابل خرج ساخت سونا ، استخر ، سالن های ورزشی و امکانات لوکس در ساختمان ریاست جمهوری نموده است....
«مشایی وار» و «هوشنگ پسند»

پایگاه خبری انصار حزب الله - وقتی احمدی نژاد در اوج فعالیت های باستان گرایانه ، «مشایی وار» در اجلاس ایرانیان خارج از کشور ، سرکیسه بیت المال را شل کرد و یک باب خانه قدیمی در اصفهان را به «ریچارد فرای» بذل و بخشش کرد. چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹ ، یالثارات از او خواست که میراث ملی ایران را از این جاسوس پس بگیرد.

در آن مقطع که براساس شرایط منطقه و داخل مرزهای میهنی اعم از اقتصاد و فرهنگ ، صد جور دغدغه مختلف برای قرار گرفتن در اولویت های دولت جمهوری اسلامی ایران باهم رقابت داشتند ، دغدغه شخص اول اجرایی مملکت تفقد نسبت به جاسوس ها و ایرانی تبارهایی بود که برای به یاد آوردن زبان فارسی ، نیاز به «تلقین» با مِتُد شب اول قبر یا زیر لفظی های «هوشنگ پسند» داشتند.

غم «ظریف»

البته عمر «فرقه» به بقا نبود تا وصیت این جاسوس ۸۹ ساله مبنی بر چال شدن در کنار زاینده رود را نیزجامه عمل بپوشاند تا فهرست عطایای « محمود مشایی منش» به عجزه اجنبی کامل شود. گرگ اجل نیز جاسوس سوئدی الاصل آمریکایی تبار را مهلت داد تا روزگار برای اجرای وصیتش قرعه را به نام دولت تدبیر و امید اندازد. از قضا هفتم فروردین سال ۹۳ ، بالاخره «ریچارد نلسون فرای» ، در بوستون آمریکا و در ۹۴ سالگی ریق رحمت را سرکشید ، لای دست اسلافش رفت و کوله بار غصه های «ظریف» را سنگین تر کرد.

البته «ظریف» این غم و اندوه را نه به شکل رسمی ، بلکه با روشهای دزدکی و «توئیتر مابانه» ، فغان زد و در رسای مجری دهه ۶۰ برنامه های تابستانی هنری کسينجر ، وزير امور خارجه آمريکا در ایران در صفحه غیر قانونی خود نوشت: «از درگذشت پروفسور ریچارد فرای٬ یک دوست واقعی و دانشمند ایران‌شناس٬ به شدت غمگین شدم. میراث غنی او همواره زنده خواهد ماند. خداوند روحش را قرین رحمت کند.»

البته بعد از تعزیت واقامه مجلس فاتحه خوانی دو هفته ای نوبت به اجرای وصیت نامه «حضرت جاسوس» رسیده و دوباره سناریوی تلاطم جابجایی اولویت ها در حال تکرار است.

چال کردن جاسوس و منافع ملی

در این راستا و درحالی که جنازه جاسوس محبوب در سردخانه ، انتظار دفن در کنار زاینده رود را می کشد ، کاظمی بجنوردی که ظاهرا «فرای» سالها پیش از مرگ او را وصی خود قرار داده بوده ، برای انجام وظیفه محوله دست به کار شده وخطاب به رئیس جمهور نوشته است: «بايد از حرکت‌های فريب‌کارانه و دروغ ‌پردازان ممانعت فرمائيد. تقاضای اينجانب تعجيل در صدور مجوز ورود پيکر پروفسور «فرای» است. اگر اجازه خاک‌سپاری به پيکر پاک اين ايران‌شناس برجسته داده نشود باعث ايجاد بدبينی نسبت به کشور ما و نظام جمهوری اسلامی ايران می‌شود... اجازه ندهيد که تعداد اندکی که شايد دچار خبط دماغ باشند منافع ملی ما را ناديده بگيرند.» البته منظور «بجنوردی» معترضان به اجرای وصیت نامه موکل اوست که هم‌ زمان در کنار قبر «آرتور پوپ» دیگر هم مسلک «ریچارد فرای» در پل خواجو تجمع کرده بودند و «رادیو فردا» نیز حرکت آنان را کاربست تجارب میدانی «انصار حزب‌الله» و «لباس شخصی»ها در دوران اصلاحات خوانده بود که اینک برای تحت فشار قرار دادن دولت روحانی به آزمون گذاشته شده است.

بالاخره کار آنقدر بالا گرفت که روز ۳۱ فروردین ماه ۲۳۳ استاد دانشگاه نیز خطاب به رئیس جمهور دست به قلم شدند و نوشتند: «تعلل در این امر، نتایج ناگواری برای منافع ملی و سابقه‌ فرهنگی کشور خواهد داشت.» هم زمان رادیو فردا ، «چال کردن» این جاسوس کنار رودخانه خشکیده زاینده رود را «آزمونی برای روحانی» قلمداد کرد و «ظريف» هم با ارجاع به نامه‌ بجنوردی و اين‌که دائرة المعارف بزرگ اسلامی مسئوليت تدفين و ديگر حواشی را به‌عهده گرفته، خواستار پيگيری موضوع شده است.

فهرست یادآورنه

تعزیت و پیگیری وزیر خارجه دولت روحانی برای تحقق بخشیدن به آرزوی «فرای» در حالی است که سال ۱۳۷۴ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ضمن صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد که این فرد در ایران به دنبال جمع‌آوری اطلاعات محرمانه آموزشی است.

درحالی منافع ملی جمهوری اسلامی ایران ، توسط عده ای تا حد دفن یک قاچاقچی عتیقه‌ و جاسوس تنزل یافته و با دیکته رادیو فردا به عنوان «آزمون دولت روحانی» معرفی می شود که به نظر می رسد باید برای یاد آوری به ظریف فیس بوکی ، دولت فخیمه معتدل و ایادی منور الفکر جاسوس پسند ، فهرستی از وقایع جاری را شرح داد تا موارد زیر قابل استحصال باشد:

۱- محاسبه میزان فرو رفتن درگِل
۲- تدریس منافع ملی از پایه مقدماتی
۳- دست یابی به اولویت های مهم تر از گور به گور کردن یک جاسوس مرده

تیم هسته ای راضی ؛ گور پدر ناراضی...

الف: با وجود اینکه گروه ۱+۵ بویژه دولت امریکا تقریبا به هیچ کدام از تعهدات خود طبق توافق ژنو عمل نکرده برخی گزارش های دریافتی «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد که نمایندگان ایران روز ۲۱ فروردین در کمیسیون مشترک میان ایران و ۱+۵ از روند انجام تعهدات این گروه ابراز رضایت کرده و بر اساس سومین گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی اتمی ، ایران به همه تعهدات خود طبق «جی . پی . ای» عمل کرده است.

این در حالی است که دولت امریکا تا کنون از انتقال پول های واریز شده به حساب بانک مرکزی ایران در سوییس ممانعت به عمل آورده ، اجازه نهایی شدن هیچ قرار دادی را با ایران نداده ، با اعمال محدودیت های بانکی و بیمه ای عملا تعلیق تحریم پتروشیمی ، طلا و خودرو را بی معنا کرده و حتی درحوزه دارو و محصولات کشاورزی هم روند کار را تسهیل نکرده است.

کلاغ پر ، ۲۰ درصد پر ، ۵ درصد پر...

ب: براساس گزارش آژانس انرژی هسته ای ، دولت بی سر و صدا و با سرعت ، تبدیل اورانیوم ۵ درصد خود را از ۲۰ فروردین آغاز کرده و در نتیجه نه تنها طبق توافق ژنو ذخیره مواد ۲۰ درصد خود را از دست می دهد و غنی سازی ۲۰ درصد جدید هم نخواهد داشت ، بلکه از زمان آغاز اجرای توافق، اجازه انباشت مواد ۵ درصد به شکل « یو. اف ۶» را هم ندارد و در پایان توافق باید همه مواد ۵ درصد تولید شده در این فاصله را هم که حدود ۴۰۰ کیلوگرم می باشد اکسید کرده باشد و به این ترتیب عملا ذخیره مواد قابل غنی سازی ایران روز به روز تحلیل خواهد رفت. همچنین ایران درحال توسعه تاسیسات تبدیل «یو- اف۶» ۲۰ درصد به «یو۳ او۸» و «یو اف ۶» ۵ درصد به «یو او۲» است ولی تاسیسات تبدیل معکوس آن را در اختیار ندارد چنانچه در صورت ضرورت برای بازگرداندن آن باید سال ها تلاش کرد.

درحسرت یک دلار

ج: «عباس عراقچی» روز دوشنبه ۲۵ فروردین گفت که مبالغ مربوط به اقساط ۴/۲ میلیارد دلاری به حساب بانک مرکزی واریز شده است و همچنین افزود : «تا کنون همه اقساط طبق توافق ژنو پرداخت شده و درحساب بانک مرکزی قرار دارد.» روز سی ام فروردین ماه نیز بانک مرکزی اعلام کرد سه قسط از ۸ قسط توافق ژنو به مبلغ یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار تا کنون دریافت شده است و اقدام برای دریافت دو قسط چهارم و پنجم نیز بزودی آغاز می شود ، که این زمینه با بهره گیری از سه بانک ژاپنی و یک بانک سوئیسی، سه میلیارد دلار از منابع موجود دربانک مرکزی ژاپن به حساب بانک های ایرانی نزد بانکهای یاد شده منتقل شده است اما ظاهرا ایران اکنون اجازه برداشت حتی یک دلار از این حساب ها و انتقال پول نقد به کشور را نیز نداشته است.

حسابهای بانکی مردم

ی: اول ادریبهشت ماه ۱۳۹۳، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بازرسی کل کشور هر کدام به صورت جداگانه ورود رسمی به حساب‌های بانکی افراد را به صورت مستقیم آغاز کرده اند.این دو دستگاه با ارسال نامه‌هایی به بانک‌های کشور ، وضعیت هرگونه حساب‌های افراد مختلف ( فعال و غیرفعال) را خواستار شده‌اند. این درحالی است که براساس قانون، بانک‌ها جز در موارد مشکوک (مرتبط با پولشویی) ، حق نقض تعهد رازداری مشتریان خود و افشای اسرار و اطلاعات بانکی نزد اشخاص ثالث قانونی را ندارند .براساس قانون ، هیچ دستگاهی اجازه سرکشی و تجسس در حساب‌های بانکی مردم را ندارد و این امر تنها با اجازه قوه قضائیه امکان پذیر است.

«به خُلق خوشت یا قیافه قشنگت؟!»

خب! به نظر می رسد تا توضیحات در بند های الف تا ی به این ارزیابی دست یافته باشیم که تا کجا در گل فرو رفته ایم ، همچنین قادر بوده ایم به شکل موجز تفهیم کنیم که «منافع ملی یعنی چه؟!» پس از شش ماه قربان صدقه آمریکا رفتن یک دلار هم کف دست دولت گذاشته نشده ،فعالیت هسته ای درحال رفتن به موزه هاست و دولت در کمتر از یک سال ، کارش به جایی رسیده که به شکل غیر قانونی حسابهای بانکی مردم را کنترل می کند! . الحمد لله ... دیگرچه «حاجت بنفش» دیگری داشتیم که برآورده نشده باشد؟!

تازه! همه اینها درحالی است که محمد شریعتمداری ، معاون اجرایی ریاست جمهوری طلبکار است که آمار انصراف شهروندان از دریافت یارانه «خوشایند» نیست! . اینجا یک ضرب المثل قدیمی به خاطر آدم می آید که می گوید «به خُلق خوشت یا قیافه قشنگت؟!»

یاد باد آن شب خوش در حافظیه ؛ یاد باد...

درتفسیر و تصریح این ضرب المثل باید خطاب به آقایان طلب کار از ملت یاد آوری کرد تا شب ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها در تالار «حافظيه» كاخ سعدآباد را فراموش نکنند چون مردم هم آن خاطره از یادشان نمی رود. مد نظرهمان ضیافت شاهانه ای است که نسوان دولتمردان و مسئولان زن دولتي و غیر دولتی اعم از عفت مرعشی ، فاطمه و فائزه هاشمی (همسر و فرزندان هاشمی رفسنجانی) و همسر و دختر خاتمی و همچنین نعیمه اشراقی و البته در راس آنان عاليه خانم صاحبي همسر مکرمه رييس جمهور يك «دور همي زنانه» تشکیل دادند ، با تماشای رقص «لزگی» شش دخترون خاطرشان مبسوط شد و با مشاهده شلنگ تخته ۳۰ مانکن مدعو ، از آخرین مد روز هم مطلع شدند!

ودست آخر هم از دست مبارک زن حسين آقای فريدون ، برادر و دستيار ويژه رئيس جمهور، که مدیریت این بزم زنانه را برعهده داشته ۵ سكه تمام بهار عیدی دریافت کرده اند. که به عبارتی معادل ۱۱۰.۷۷۷۷۸ ماه یارانه هر یک از رعایای ولایت محروسه است.

خدا برکت دهد به خزانه خالی! رئیس جمهور هم که فقط در دو فقره مکشوفه ۹۵۰ میلیون تومان هزینه «اس بازی» کرده و ۷ میلیارد ناقابل خرج ساخت سونا ، استخر ، سالن های ورزشی و امکانات لوکس در ساختمان ریاست جمهوری نموده است.
آدمیزاد خدای ناکرده با مرور این گزارش ، شیطان در جلدش حلول می کند و تصویر شاهان قاجار در ذهنش نقش می بندد. خب! آخر آنها هم درحالی که رعیت بیچاره از جوع سنگ به شکم بسته بودند ، برای تامین هزینه عیش و نوش چند ماهه در اروپا ، یا از دول خارجه استقراض می کردند ، یا امتیازات مملکت را به ثمن بخس به بیگانه می فروختند.یک مشت پدر سوخته هم در اطراف تخت مبارک نقش دلال روس و انگلیس را بازی می کردند برای بستن قردادهای چرب.

البته باید عارض شد که یک فرق عمده بین آن دوره و الان هست. که آن هم شامل تفاوت در فهم مردم است. لاجرم فرق عوام الناس پابرهنه آن موقع و مردم الان این است که این ملت ایران به حمد خدا ، از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به این طرف ، جزو نفوس آگاه عالم رده بندی می شوند. بنابراین هم می فهمند منافع ملی یعنی چه ، هم می دانند سوخت ۲۰- الی ۵ درصد هسته ای را در ازای هیچ ، اکسید کردن ، چه معنی می دهد.

این ملت ۸ سال دار وندارش ؛ از النگوی طلا گرفته تا یک شانه تخم مرغ و... به «خزانه خالی» دولت ریخته است تا جنگ اداره شود. برای همین هم خیلی خوب می فهمد کی خزانه خالی هست و کی نیست ، نتیجه فهمشان هم در نسبت انصراف از دریافت یارانه بروز پیدا می کند. لاجرم این ملت معنی پدرسوخته بازی و جاسوس پروری را هم خوب می فهمد. به همین دلیل چند پیشنهاد به دولت فخیمه طرح می شود:

۱- به جای شرکت در آزمون «چال کردن یک جاسوس» ، تلاش کند تا از امتحان بزرگ احقاق حقوق هسته ای ملت سربلند بیرون بیاید

۲- آقای «ظریف» به جای قرار دادن اقامه عزا برای یک جاسوس در ردیف کارهای دیپلماتیک ، توافق ژنو را تا زمان دسترسی به پول بی زبان ملت معلق کند. شما که بحمدالله «اختیار تام» دارید!

در راستای دو بند پیشین:
۳- دولت اگر عرضه دارد به جای سرک کشیدن غیرقانونی در حسابهای بانکی مردم و توشیح نامه برای تدفین ریچارد فرای ، وقت خود را به کشیدن حق ملت و بیت المال از حلقوم مستکبر اختصاص دهد.

۴- اگر به هر دلیل زور دولت به آمریکا نمی رسد ، با ترک میز مذاکره یک سیلی به این مستکبر بزند و صادقانه در پیشگاه ملت اعتراف کند که راه دوباره آزموده شده باز هم خطا از آب درآمده است و از این پس باید روی پای خودمان بایستیم.

۵- اگر امیدتان از گرفتن پول از آمریکایی ها نا امید شده و البته به این زودی ها هم امیدی به مقاومتی کردن اقتصاد مملکت ندارید و می خواهید کسری بودجه را با قطع یارانه جبران کنید، اشکال ندارد. مردم هم می پذیرند، اما لازم است تا از رفتن دوباره به تالار حافظیه کاخ سعد آباد و امثال آن توبه کنید.

تکمله:
الف: اگر دولت محترم قصدی برای تداوم خدمت به مردم در۴ سال دوره بعد را داشته باشد این پیشنهادات را به گوش جان می خرد
ب: اگر دولت طی این شش ماه فهمیده که سنگ بزرگ برداشته و می خواهد یک طوری از میدان به در رود بهترین شیوه همین راهی است که در پیش گرفته

بیک بابا
۱۳۹۳-۰۲-۲۷ ۲۰:۱۲:۳۹
اصل مطلب جای تامل دارد ولی بی انصافی نویسنده جای بحث کامل دارد.
۱۳۹۳-۰۲-۲۷ ۰۵:۴۵:۰۴
ان الله معه الصابرین خداوند به دلسوزان این ملت صبر عطا فرمایند!
یکی از ما
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۵:۰۴
بسیار مطلب جالبی بود . از اون دوستانی که انتقاد کردند خواهش میکنم یه نگاهی به روزنامه های زنجیرهایتون بکنید . هنوز مقاله آواز دلفین ها یادمون نرفته . هنوز بیسواد دونستن راننده تاکسی و لبو فروش یادمون نرفته . از شما خواهش می کنم کمی واقع بین باشید . آیا حرف حق فقط به خاطر اینکه داره از قلم یک بچه حزب اللهی زده میشه درد داره ... آقایون دارن یک تاریخ خون دل خوردن ایران و ایرانی رو به یک تبسم غرب می فروشن . افرادی که جوهره فکریوشن تو دانشگاه های انگلیس و آمریکا شکل گرفته نشون دادن که نه تنها ایمان و دینشون رو دارن از دست میدن بلکه حتی وطن پرستیشون هم داره به باد میره .
۱۳۹۳-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۶:۳۱
یه سوال دارم .
اگر قرار باشه حسابهای مردم کنترل نشه چطوری میشه خیلی از قوانین را مثلا قانون مبارزه با پولشویی یا حسابرسی دارایی مسئولین را اجرا کرد؟
۱۳۹۳-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۳:۴۹
چال کردن؟
چرا به راحتی به همه توهین میکنیم اما اگه کسی بما بگوید بالای چشممان ابرو است دادمان در میاد.
دوست
۱۳۹۳-۰۲-۰۶ ۲۱:۴۴:۰۳
چرا فقط یک طرفه قضاوت می کنید این که نشد یک ریئس جمهور باب میل شما نشد هر چه دلتون خواست بنویسید انصاف هم چیزی خوبه
ايراني
۱۳۹۳-۰۲-۰۶ ۱۵:۱۵:۲۹
ريچارد فراي همواره از نام خليج فارس در برابر عنوان جعلي و دست ساز اعراب دفاع كرده است آيا زمان آن نرسيده كه قدر دان باشيم
مسلمی
۱۳۹۳-۰۲-۰۵ ۲۳:۴۶:۲۲
مطلب جالبی بود اما کمی جانبدارانه نوشته شده است. برای رشد و گسترش حرکتهای اسلامی باید قادر باشیم که از دید دیگران هم به قضیه نگاه کنیم. چند جانبه نگری عامل پیشرفت و ترقی است.
۱۳۹۳-۰۲-۰۵ ۲۱:۳۸:۲۹
مطلب اعصاب خورد کن.حیف وقت.
داریوش
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۲۳:۱۹:۲۱
حتم دارم سوزش زیادی از احمدی نژاد داری .حیف از اون مرد بزرگ که توی پوچ در باره اش بد و بی راه بگی . البته آب دریا با دهن ..... نجس نمی شه
مردم بیسواد
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۱۶:۲۶:۳۴
به نظر میرسد 70 میلیون نفر مردم بیسواد و نیازمند و سبد بگیر کالا باآن همه تبلیغاتی که از طرف دولت وصدا سیما و وزیر وزراء و هنرمندان و فوتبالیست های ... برای انصراف از دریافت یارانه در طول بیش از یک ماه به مردم القاء می کردند با انصراف ندادن خودشان خواستن مطلبی را ( به گوش دولت مردان ) برسانند امید واریم دولت تدبیر و امید و (سیاست مدار ) متوجه پیام ملت شده باشند. البته نا گفته نماند حساب (نظام ازدولت ) جدا هست . هرزمان مردم احساس کنند نظام مملکتشان در خطر است یقین بدانید همین 70 میلیون نفر جمعیت با حضور درصحنه باچنگ ودندان و نثار خون خود از نظام ومملکت خویش دفاع خواهند کرد . لذا انتظار مردم از این دولت و دولت مردان این هست که در مسیر نظام حرکت کنند.انشاء الله امیدواریم دولت تدبیر و امید از (ثبت نام )درس بزرگی گرفته باشد . انشا الله.
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۱۵:۵۹:۲۹
لذت بردم از خوندن مطلب شماها همیشه چند منزل از بقیه عقب هستید. مطالعه کنید بعد /؟
شلمچه نیوز
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۱۵:۱۵:۳۴
پدر شهید احمدی روش در بابل
رهرو راه شهدا
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۱۲:۵۰:۴۹
یا خزانه لبریز شده و ما نمیدانیم
یا دولت کت جادویی پیدا کرده
البته نه شاید هم با پول تو جیبی مدعوین جشنک مختصری راه انداخته اند
بد به دلت راه نده ننه جان
اصلا راه ندیا!!!!!!
راستگو
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۱۲:۲۲:۴۷
تکمله بند ج:
ج: چنانچه دولت معتقد است این انتقادات بخاطر پولهای دریافتی از بعضی ها میباشد با ارئه سند، یارانه منتقدان را قطع نماید و با پولهای حاصله چند مازراتی برای انتقال و رفت و آمد بعضی ها در خیابانهای تهران ابتیاع فرمایند و بدین طریق امید بیشتری را در دل مردم ایجاد نمایند که الحمدلله اگر تدبیر برای مردم غیر از تحقیر، ثمری نداشته برای خودشان اشرافیت را تخصیص داده است.
۱۲