Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 117860
رهسپاری با ولایت تا ظهور
دعا، ثمره محبّت و انزجار
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۸
 
اگر خمینی کبیر(ره) به مثابه معمار یک انقلاب برای زمینه سازی ظهور در چارچوب جهانی سازی مهدوی منبعث از انقلاب اسلامی یکی از راهبردها را «گذشتن راه قدس از کربلا»ترسیم کرد،دولت لیبرال دمکراسی کنونی،راه قدس را از مذاکره با کدخدا(رئیس جامعه جهانی آمریکایی) می داند...
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب‌الله، مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات‌الحسین (ع) در سرمقاله این هفته‌نامه نوشت:

«امام حسین علیه‌السلام: شیعیان قبور ما را در اینجا (کربلا)زیارت خواهند کرد.»۱

رستاخیز با عظمت اربعین سید الشهداءعلیه‌السلام در سالیان اخیر،پدیده ای است که از جهات مختلفی قابل تعمّق و بررسی و ریشه یابی است.بدون شک تفکّر انقلاب اسلامی و تحقّق آن در ایران که خود مولود نهضت سیدالشهداءعلیه‌السلام است، یکی از اصلی ترین زمینه‌های فکری و انگیزشی،این بزرگترین همایش تاریخ بشر بوده است. رستاخیز اربعین تجربه ای مقدس و گرانسنگ است که یکی از ظرفیت های موجود در انقلاب اسلامی را،آشکارا دربرابر دیدگان بشر امروز قرار داده است.

اگر امام راحل انقلاب اسلامی، روزی فرمود راه قدس از کربلا می گذرد،چه بسا همین رستاخیز عظیم اربعین در کربلا در سالیان نه چندان دور آینده تحقق بخش آزادی قدس شریف شود.آرمانی که تحقّق آن نویدبخش ظهور منتقم اصلی خون حسین علیه‌السلام و منجی تمام بشریت خواهدبود. تحقق آرمان ظهور منجی،اما،با چالش هایی رودرروست که غفلت از آن، قطعاًویقیناً،فرج وظهور ولّی عصرعلیه‌السلام را به فراموشی و انزوا و تأخیر می کشاند. محوربخش نخست گفتار حاضر، اشاره ای است کوتاه به اصلی ترین چالش و مانع فراروی تحقق ظهور.

امام راحل امت(ره)بنیانگذارو معمار این انقلاب ضمن تصریح و تأکید واضح بر هدف و آینده مسیر انقلاب، سهمگین بودن خطر انحراف از مسیر را نیز هشدار داده است:«مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست.انقلاب مردم ایران،نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان است به پرچمداری حضرت حجت(اروحنافداه)»۲ هم ایشان در ادامه بیان، هرگونه انحراف مسئولین از این مسیرراه«خطری بزرگ دانستند که خیانتی سهمگین را به دنبال دارد»۳

شبیه همین راهبرد اصیل،در بیان خلف صالح آن راحل عظیم الشان،رهبرمعظم انقلاب نیز مورد تأکید قرار گرفته(که در گفتارهای قبلی بدان اشارت رفت.)

اکنون تمام سخن در آنست که مع الاسف،به این آرمان اصلی انقلاب،به صورت خزنده توسط نزدیکان امام(ره) از همان واپسین سال های حیات امام (ره)خیانت شد. خیانتی که پس از رحلت امام(ره)،به رغم حضور و زعامت مقام معظم ولی فقیه و رهبر انقلاب و هشدارهای مکّرر ایشان- مع الاسف- کمابیش ادامه یافت،اگر چه به برکت و بصیرت و درایت ایشان نتوانست به خروج قطار انقلاب از ریل اصلی منجر شود، اما - مع الاسف-اثر زهرآلودش، در کُند کردن پویایی انقلاب تا دروازه های ظهور نمودار شده است؛بدین توضیح که افرادی با کسب وجهه از محبوبیت و شخصیت انقلابی حضرت امام(ره)در نظامات اجرایی کشور صدرنشین شدند و با رویکرد«عملگرایی»با توجیه ضرورت سازندگی کشور، عملاًبه جنگ گفتمان مکتبی امام(ره) برخاسته و زمینه سازی استقرار دولت لیبرال دمکراسی که چیزی جز مستهلک کردن نظامات دولتی و مدیریتی کشور در چاه ویل«جهانی‌سازی امریکایی»نبود،دست یازیدند.

همان عمل گرایی که اینگونه مورد ارزیابی و تحسین کانون‌های برانداز
آمریکایی قرار گرفت:«عمل گرایان بنا به فطرت خود چندان روی مسائل اسلام و انقلاب متمرکز نیستند»۴ کار زاویه گرفتن رویکرد و عمل دولتمردان از هدف ترسیمی توسط امام (ره) تا آنجا بالا گرفت که رئیس دولت بعد از هاشمی(که به رغم ادعای تضاد با دولت سازندگی عملاً از یک آبشخور آلوده می نوشیدند)رسماً اعلام داشت:«بارها گفته ام در زمان غیبت معصوم چه کسی گفته است که ما رسالت مسلمان کردن و تحمیل نظام خودمان به جهان را داریم»۵ وقاحت چشم و گوش بستگان کشته مرده لیبرال دمکراسی غربی که- همانا رهاورد مسلّم جهانی سازی آمریکایی است- به همین جا ختم نمی شد.

در دوره اصلاحات کسانی بر کرسی نظریه پردازی نشستند که از زمره اصلی ترین کارکردهایشان،مبارزه و تمسخر و مبارزه با آرمان های مهدوی بود؛یک روشنفکر خودفروخته ترکتاز در عصر اصلاحات مدّعی شد:«اعتقادات آخرالزمانی کشکی است که با سکولاریزم می‌توان به راحتی از آن گذر کرد»۶ همین روشنفکر جاسوس«پس از پیشنهاد روش مبارزه با اعتقادات آخرالزمانی مسلمانان، از لیبرالیسم به عنوان الگوی مطلوبی که در تقابل با این تفکرات خرافی و ساده لوحانه(!)است یاد می کند»۷ جمع بندی و حاصل این بخش از گفتار آن که: اگر خمینی کبیر(ره) به مثابه معمار یک انقلاب برای زمینه سازی ظهور در چارچوب جهانی سازی مهدوی منبعث از انقلاب اسلامی یکی از راهبردها را «گذشتن راه قدس از کربلا»ترسیم کرد،دولت لیبرال دمکراسی کنونی،راه قدس را از مذاکره با کدخدا(رئیس جامعه جهانی آمریکایی) می داند، علاوه بر آنکه یک معاون او، نظام لائیک و بی آبروی ترکیه را -در تقابل سازوکارهای نظام جمهوری اسلامی- به رخ می کشدو دیگر معاون مؤنث او نیز صریحاً و علناً اعلام می دارد، دولت با برخورد با بی حجابی (بخوانید بی عفتی لجام گسیخته‌ای که چهره و هویت جامعه مسلمان را به فضاحت کشیده)مخالف است و همین دولت زن فمینیست، از ابتدای دولت روحانی کرد آنچه کرد، که تکرار آن خارج از حوصله این مقال و موجب ملال است.

یاران همراه! ممکن است این سؤال برای اذهان پیش بیاید که مگر رهبری در رأس نظام کنونی ما نیست؟! پاسخ آن است که سخن در موانع ظهور حضرت حجت علیه‌السلام است و چالش های آن و البته با وجود نظامی که ولیّ فقیه در رأس آن است،امکان موفقیت دشمن و ایادی آن نزدیک به صفر است.لکن سخن در آن است که آیا من و شمای شیعه علیعلیه‌السلام و منتظر ظهور حسین زمان، صاحب الزمان علیه‌السلام چه مقدار به ایفای مسئولیت ولایی و انقلابی خود مقیّدیم؟

مگر رهبر عزیز و معظم انقلاب در آخرین سالگرد رحلت امام (ره) نفرمودند:«برخی تلاش می کنند، امام(ره)را لیبرال معرفی کنند.»آیا آقایان علما و خطبا و خواص حوزوی در روشنگری و شناساندن معنا و مرام خطرناک لیبرالیسم چه مقدار اهتمام داشته اند تا مردم خود منادیان و مجریان این کفر پر نفاق را تشخیص دهند؟!آیا مگر سنگ زیرین و مبنا و اساس لیبرالیسم ترویج فساد و سبکسری به مثابه یگانه راه اقتداردولت لیبرال دمکراسی نیست؟!

آیا رئیس دولتی که از ترس کم شدن رأی و از دست دادن مسند ریاست،با توقیف قانون شرعی و انقلابی امربه معروف دست مؤمنان به انقلاب را در ادای وظیفه می بندد،همان بهتر نیست تا سقوط کند؟ راستی،دولتی که بقای خود را در آشفتگی گیس مکشّفه زنان لاابالی و بی عفت و کارشکنی در اجرای حدود الهی می بیند،سزاوار اسقاط نیست؟! بدیهی است که زمینه سازی برای ترویج جهانی سازی آمریکایی بیشتر برازنده رویکرد و کارکرد چنین دولتی است تا ایجاد زمینه برای جهانی سازی مهدوی!

***
شأن و جایگاه دعا جهت حضرت حجت علیه‌السلام با ترتیبی که برای «رهسپاری با ولایت تاظهور،طی چندین گفتار اخیر ذکر شد، نخست احراز ولایت حضرت علیه‌السلام بود که عبارت است از تبعیت عاشقانه و با محبت، و شرط عشق و محبّت واقعی، معرفت بود و آنگاه ثبات بر معرفت، ضمن آنکه تحقّق ولایت در جان انسان منتظر و همداستان شدن کثیری از مؤمنان در پذیرش پیمان ولایت، از دیدگاه حضرت،شرط ظهور عنوان شده بود.مراتب برشمرده شده،دست بر قضا، موافق و همگام با دستورالعمل حضرت صاحب الزمان علیه‌السلام برای شیعیان در دوره غیبت قرار گرفته بود.

در گفتار پیشین به چیستی و چرایی دعا برای حضرت حجت بن الحسن علیه‌السلام پرداختیم و در این مقال ادامه دعا از دستورالعمل حضرت علیه‌السلام:«خداوندا،ولّی امرعلیه‌السلام را از شر هر آنچه آفریده ای و پدیدار نموده ای.... و صورتگری کرده ای(تمام اشیا،و پدیده ها) در پناه خویش قرار ده و از شش جهت(در برابر تمام پیشامدها و حوادث) او را محفوظ بدار،به چنان محافظتی که هرکه را آنگونه حفظ کنی گُم نشود(آسیبی بدو نرسد)و به او (در وجود او) رسولت و جانشین رسولت علیهم السلام را حفظ کن.

خداوندا،عمرش را دراز کن و در مدت سرآمد او بیفزای و او را بر آنکه و آنچه ولایت و سرپرستی داده ای،یاری کن و در گرامیداشت نسبت به او بیفزای که اوست هدایت کننده،راه یافته و بپا خاسته هدایت شده، پاکیزه،با تقوای منّزه(از هر عیب و نقص) پاکیزه صفات،دارای مقام رضا و خوشنودی خداوند،بردبار،تلاشگر،سپاسگزار»۸

این که انسان دوستدار و محب برای محبوب خود بهترین ها را بخواهد - به ویژه از خداوندی که همه چیز به دست اوست- ثمره و نشانه محبّت است و نیازمند دلیل دیگری نیست، به ویژه در وادی ولایت که انسان خواسته ولیّ محبوب را بر خواسته خود مقدم می دارد.

والسلام
۱- نهج الحیات،ص۲۲،ج۱۷
۲- صحیفه نور،ج۲۱،ص۱۰۸
۳- همان
۴- کنت پولاک، به نقل از ارتش سرّی روشنفکران،ص۳۱۹
۵- از متن سخنان خاتمی در دیدار با دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه علامه،خبرگزاری ایسنا،۱۷/۴/۸۷
۶- شوالیه های ناتوی فرهنگی،ص۱۴۲.منظور رامین جهانبگلو است. روشنفکر وابسته ای که پس از دستگیری به جهت جاسوسی و اقدامات براندازانه ،اکثر قریب به اتفاق اصلاح طلبان - از یوسف صانعی قم نشین تا دیگر تفاله های پادوی براندازی در مرکز- برای او سر و دست شکستند و یقه درانی کردند!
۷- همان،ص۱۴۹
۸- دعا در غیبت امام زمان علیه السلام، اواخر مفاتیح