در جلسه هفتگی انصارحزب الله تبریز مطرح شد

افراد سازشگر و ترسو به عظمت خدا ایمان ندارند

22 ارديبهشت 1393 ساعت 16:15

حب الدنیا و شرارت از سوی اینها است. اینها منبع شرارتند. چنانچه در فتنه ۸۸ شرارت خود را به نمایش گذاشتند و امروز هم به دنبال شرارت و فتنه اند.


به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله ،حجت الاسلام شیخ مهدی عالی آزاده دوران دفاع مقدس در جلسه هفتگی انصارحزب الله تبریز با اشاره به جایگاه حزب الله در اسلام گفت: حزب الله یعنی خدا خواهان. حزب الله عقبه قرآنی قوی دارد چنانچه در آیه بیست و دوم سوره مجادله قرآن کریم خداوند می فرماید: الا انّ حزب الله هم المفلحون یعنی آگاه باشید حزب اللهی ها رستگارانند. حزب الله همه یاران خدایند چنانچه خداوند در سوره صف همه مومنان را به خدا خواهی وبه یاری خود دعوت می کند و می فرماید: کونوا انصار الله .

ویژگی های حزب الله در قرآن

استاد اخلاق حوزه های علمیه شمالغرب کشور، با اشاره به سوره مبارکه مائده گفت: خداوند در آیاتی از این سوره سه مشخصه برای حزب الله بیان می کند. حزب الله کسانی هستند که اول با خدا دوستند، دوم با رسول الله دوستند و سوم با مومنان و دوستان خدا دوستند. خداوند بعد از بیان این سه مشخصه اساسی حزب الله می فرماید: فانّ حزب الله هم الغالبون یعنی خدا خواهان همیشه پیروزند.

باریتعالی در آیه بیست و دوم سوره مبارکه مجادله علاوه بر این سه مشخصه به صفت مهم دیگری از حزب الله اشاره می کند و با این سه صفت لازم و ملزوم هستند و آن صفت دشمنی با دشمنان خداست. یعنی تولی و تبری .خداوند می فرماید:

لَا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءهُمْ أَوْ أَبْنَاءهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ أُوْلَئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُم بِرُوحٍ مِّنْهُ وَيُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ أُوْلَئِكَ حِزْبُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ یعنی قومى را نيابى كه به خدا و روز بازپسين ايمان داشته باشند [و] كسانى را كه با خدا و رسولش مخالفت كرده‏اند هر چند پدرانشان يا پسرانشان يا برادرانشان يا عشيره آنان باشند دوست بدارند در دل اينهاست كه [خدا] ايمان را نوشته و آنها را با روحى از جانب خود تاييد كرده است و آنان را به بهشتهايى كه از زير [درختان] آن جويهايى روان است در مى‏آورد هميشه در آنجا ماندگارند خدا از ايشان خشنود و آنها از او خشنودند اينانند حزب خدا آرى حزب خداست كه رستگارانند. حزب الله درمقابله با دشمنان خدا اگر پدر و برادر و عزیزترین افرادش هم باشند با آنان مقابله می کند.

حزب الله همیشه در غربت است

حجت الاسلام عالی با اشاره به دوران اوایل جنگ گفت: اوایل جنگ دوران غربت حزب الله بود. خیال نکنید همه جبهه می رفتند نه !ما سال شصت به تعداد سی و شش نفر عازم جبهه شدیم. در آن دوران حزب الله آنقدر غریب بود که شهید چمران در جبهه ها نبرد می کرد و گروهک های انحرافی همچون پیمان ، علیه ایشان اعلامیه پخش می کرد که چمران وابسته به صهیونیسم است!! در آن دوران غربت صدها گروهک علیه انقلاب و حزب الله فعال بودند اما خداوند حزب الله را تایید کرد.

حزب الشیطان مقابل حزب الله

عالی ادامه داد: البته در مقابل حزب الله و خدا خواهان حزب الشیطان و شیطان خواهان قرار دارند چنانچه خداوند در سوره مجادله آیه نوزده می فرماید: استحوذ عليهم الشيطان فانساهم ذكرالله اولئك حزب الشيطان الا ان حزب الشيطان هم الخاسرين
((شيطان بر آنها - منافقان دروغ گو و از خدا بى خبر - چيره شده و ياد خدا را از خاطر برده اند. آنها حزب شيطان اند. بدانيد كه حزب شيطان زيان كاران اند. در حديثى جابر بن عبدالله انصارى از رسول خدا (ص ) نقل می کند که : حزب على عليه السلام حزب خداست و حزب دشمنان على عليه السلام حزب شيطان است.

در عاشورا هم امام حسین (ع) در احوال یزیدیان به امام سجاد (ع) فرمود: استحوذ عليهم الشيطان فانساهم ذكرالله

حزب الله در روایات

شیخ مهدی عالی افزود: روایات بسیاری در خصوص حزب الله است .امام صادق (ع) می فرماید: نحن و شیعتنا حزب الله و حزب الله هم الغالبون . ما و شیعیان ما حزب الله هستیم و حزب الله همیشه پیروز است. یا امام معصوم فرمود: آیا می خواهی از حزب همیشه پیروز حزب الله باشی پس تقوا بیشه کن در همه امور اهل احسان باش.

رفتار و اخلاق حزب الله

استاد اخلاق رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: خطبه همام خطبه متقین و منشور رفتار حزب الله است. حزب الله اهل مراقبت است. اهل شریعت و اهل واجبات است. مهمترین شاخصه رفتاری حزب اللهی تقوا است. تقوا را امام علی (ع) اینگونه معنی می کنند که اگر اعمالت را علنی کردند و به همه نشان دادند شرمنده و خجل نشوی . این یعنی تقوا

اعتدال حزب الله مداراکردن با حفظ اصول است

وی افزود: حزب الله یعنی خداجوی و خطبه همام منشور عملی خداجویان است. در اولین ویژگی این منشور گفتار حزب الله بیان شده است مَنْطِقُهُمُ الصَّوابُ، گفتارشان صواب است. یعنی بدون خطا است. دومین ویژگی وَ مَلْبَسُهُمُ الاْقْتِصادُ، یعنی متقی و حزب اللهی اهل اعتدال است. نه اعتدالی که برخی ها از آن دم می زنند. همین دولت هم که اولین کارش توقیف هفته نامه حزب الله بود. اعتدال حزب الله مداراکردن با حفظ اصول است. حزب الله در اوج نترسیدن معتدل است. اعتدال یعنی جذب حداکثری و دفع حداقلی . اعتدالی که منجر به از دست دادن اصول باشد اعتدال نیست.

کسی که می گوید من سرهنگ نیستم

رزمنده غواص اروند رود با اشاره به سومین ویژگی رفتاری حزب الله گفت: مَشْيُهُمُ التَّواضُعُ . حزب الله متواضع است. وقتی آقایی می گوید من سرهنگ نیستم این خود تکبر است. اگر این سرهنگ ها نبودند معلوم نبود آقایان در چه حالی بودند؟! امام علی (ع) پهلوان میدان جنگ در اوج تواضع بود . وقتی یتیم نوازی می کرد با چه حالات متواضعانه ای خود را مرکب کودک یتیم می کرد. و وقتی در مقابله با امثال خوارج چگون چشم فتنه را کور کرد؟

افراد سازشگر و ترسو به عظمت خدا ایمان ندارند

معلم بسیجی که در روز معلم سخن می گفت ادامه داد: از دیگر صفات رفتاری حزب الله در خطبه همام غَضُّوا اَبْصارَهُمْ عَمّا حَرَّمَ اللّهُ عَلَيْهِمْ یعنی نگاه پاک است. چشم های حزب اللهی هرگز نگاه حرام نمی کند. از دیگر صفات وَقَفُوا اَسْماعَهُمْ عَلَى الْعِلْمِ النّافِعِ .

عالی با بیان سایر صفات گفت: حزب الله با عظمت به خدا می نگرد و همه جا خدا را می بیند. وقتی امام خمینی (ره) می فرماید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، این بلوف سیاسی نیست. این یقین داشتن به عظمت خداست. بر عکس افراد ترسو و سازشگر کسانی هستند که به عظمت خدا ایمان ندارند. خداوند در مورد جبهه کفر می فرماید: اینها دست بردار نخواهند بود تا اینکه کاملا تسلیم آنها شویم و برخی افراد ترسو به دنبال این تسلیم شدن هستند.

با حداقل امکانات جنگ را پیروز شدیم

حجت الاسلام عالی گفت: یادم نمی رود دوره غواصی را در بهمن ماه نصف شب در منطقه عملیاتی بستان آموزش می دیدیم. شهید مهدی باکری (ره)به ما می فرمود: تو را به خدا مواظب این لباس ها و تجهیزات غواصی باشید اینها را با چند واسطه از سوریه تهیه کرده ایم. ما جنگ را در اوج تحریم ها و با کمترین امکانات و با مدیریت جهادی و عزم ملی پیروز شدیم.

آبرور ریزی منتقدین غیر منصف دولت قبلی

حجت الاسلام مهدی عالی ادامه داد: علی (ع) متقین و حزب الله را افرادی می داند که به مرم شرشان نرسد. چون ریشه شرارت حب الدنیا است و حزب الله حب الدنیا ندارد. شرکت های میلیاردی و خانه های میلیاردی مال این آقایان است. فرزند کدام حزب اللهی در لندن تحصیل می کند؟ اما فرزندان این آقایان در خارج و لندن تحصیل میکنند. حب الدنیا و شرارت از سوی اینها است. اینها منبع شرارتند. چنانچه در فتنه ۸۸ شرارت خود را به نمایش گذاشتند و امروز هم به دنبال شرارت و فتنه اند.

عالی در پایان اذعان کرد: بیچاره دولت قبلی را متهم به گدا پروری می کردند الآن آبرور ریزی کرده اند.


کد مطلب: 85655

آدرس مطلب: http://yalasarat.com/vdciwqav.t1aww2bcct.html

يالثارات
  http://yalasarat.com