اعتراض شدید رئیس خبرگان رهبری از وضعیت حجاب در ادارات:

مگر دولت وضعیت بدحجابی را نمی بیند؟!

1 خرداد 1394 ساعت 10:53

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اوضاع حجاب در مراکزی مانند فرودگاه‌ها و خیابان‌ها نابسامان است، گفت: مردم درخواست دارند بدحجابی از بین برود که در این راستا باید با بدحجابی در دستگاه‌ها و ادارات دولتی نیز مقابله شود.


 
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله ، آیت‌الله محمد یزدی در اجلاسیه سراسری «عفاف، عزت عشق» که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه برگزاری همایش‌ها دردی از جامعه دوا نمی‌کند، اظهار داشت: در ادارات دولتی دیده می‌شود برای هر کاری مراسم می‌گیرند و اجلاسیه برگزار می‌کنند که این کار اثری ندارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: مقام معظم رهبری در شعار امسال موضوع همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت را مطرح کردند اما این تنها به‌معنای گوش کردن ملت به حرف دولت نیست و دولت هم در این زمینه وظایفی دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید به خواسته و حرف‌های مردم گوش دهد، خاطرنشان کرد: مردم درخواست دارند بدحجابی از بین برود که در این راستا باید با بدحجابی در دستگاه‌ها و ادارات دولتی نیز مقابله شود.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه باید این همزبانی دوطرفه باشد، گفت: مگر دولت این وضعیت نامناسب را نمی‌بیند؟ اگر دولت توقع دارد مردم از او حمایت کند باید وظایف خود را در قبال مردم به‌درستی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که به دولت تذکر داده می‌شود، می‌گویند این کار حوزه‌های علمیه است و باید در حوزه کار فرهنگی شود، گفت: مردم می‌توانند به‌راحتی این وضعیت را سامان دهند اما از آنجا که گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند از دولت حمایت می‌کنند.

آیت‌الله یزدی با اشاره به اینکه مردم به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری با دولت همدل هستند، گفت: مسائلی مانند بدحجابی از مواردی است که خود مردم می‌توانند با آن برخورد کنند اما با دولت همدل هستند ولی این همدلی و هم‌زبانی باید دوطرفه باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه موضوع حجاب باید ابتدا در خانواده دولت حل شود، افزود: با این کار مردم اثر کارهای دولت را مشاهده می‌کنند و کسانی که در این زمینه قدرت دارند باید سریع‌تر اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه با مقاله و کتاب نمی‌شود در زمینه حجاب کاری انجام داد، بیان کرد: باید در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر قوانینی وضع شود اما کار جدی در این زمینه از طرف دولت انجام نمی‌شود و اراده جدی در این زمینه وجود ندارد.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه امروز اگر کسی بخواهد امر به معروف کند با او برخورد می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه امروز شاهدیم برخی اساتید در دانشگاه از افکار و رسوبات غرب پیروی می‌کنند و دانشجویان متدین پس از ورود به دانشگاه به‌مرور زمان تدین خود را از دست می‌دهند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اوضاع حجاب در مراکزی مانند فرودگاه‌ها و خیابان‌ها نابسامان است، خاطرنشان کرد: اگر نیروی انتظامی بخواهد با این موضوع مقابله کند برخی می‌گویند این وظیفه نیروی انتظامی نیست.

وی با بیان اینکه برخی رغبتی به مسائل حجاب در جامعه ندارند، گفت: مسائل شرعی مانند حجاب در جامعه توسط برخی رعایت نمی‌شود و آنچه سبب این بی‌بندوباری شده ‌رفاه‌زدگی و تبلیغات رسانه‌های غربی است که تلاش می‌کنند موضوع حجاب را بی‌ارزش جلوه دهند.

آیت‌الله یزدی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید نسبت به مسئله حجاب کودکان خود حساسیت نشان دهند، خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را به سخره گرفته‌اند اما باید در این موضع استوار بود و بدون اراده جدی در این زمینه نمی‌توان مشکلی را حل کرد.

* تسنیم


کد مطلب: 107146

آدرس مطلب: http://yalasarat.com/vdcgtu9q3ak9zq4.rpra.html

يالثارات
  http://yalasarat.com