توتال منتظر تصمیم آمریکا درباره ایران است

15 اسفند 1395 ساعت 11:06

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می‌کنیم.به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، تسنیم نوشت: معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می‌کنیم.

امیرحسین زمانی‌نیا معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی صبح امروز در همایش برجام و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در مورد برجام در وزارت نفت و چهار زیرمجموعه این وزارت خانه هیچگونه سیاه نمایی وجود ندارد و درحال مذاکره بر سر ۲۵ قرارداد هستیم که اگر منجر به عقد قرارداد شوند، بیش از ۸۰ میلیارد یورو و حدود ۸۵ میلیارد دلار ارزش دارند.

وی افزود: در فضای ایجاد شده بعد از برجام، صادرات نفت خام دو برابر شده است و بالغ بر ۳۴ میلیارد دلار در سال ۹۵ عواید فروش نفت و میعانات گازی بوده است.

زمانی نیا با بیان اینکه "در ماه های آخر سال ۹۵، دو میلیون و ۶۳۹ هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کردیم"، گفت: شرکت توتال فرانسه مایل به همکاری با ایران در توسعه فاز ۱۱ پارس چنوبی و دیگر پروژه های نفتی و گازی کشور هست اما توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می‌کنیم.

وی ادامه داد: آنها می خواهند ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند، البته آن ها از یک ماه و نیم گذشته تا کنون بیش از ۲۰ میلیون دلار هزینه کرده اند و پروپوزال‌های خود را آماده کرده‌اند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه "اقتصاد ایران گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده دارد نیست"، گفت: ما گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده داریم نیستیم و این مراوده به خاطر ارزش افزوده ای است که برای کشور به همراه دارد.


کد مطلب: 132732

آدرس مطلب: http://yalasarat.com/vdcfm0dy0w6dmea.igiw.html

يالثارات
  http://yalasarat.com