سینمای ایران معایب زیادی دارد؛ دولت باید مانع بدحجابی شود

گزارش تصویری/ دکتر ولایتی در جلسه هفتگی انصارحزب الله

9 ارديبهشت 1392 ساعت 16:55

ولایتی:قطعاً باید حجاب رعایت شود و وظیفه دولت اسلامی تا زمانی که به امور مسلط است، این است که حجاب و احکام اسلامی را برقرار کند، معنایی ندارد که دولت اسلامی اجازه دهد بی‌حجابی یا بدحجابی وجود داشته باشد‌.


عضو ائتلاف پیشرفت در جلسه هفتگی انصارحزب الله با بیان اینکه در حال حاضر آثار سوء بدحجابی مشخص شده است، گفت: قطعاً باید حجاب رعایت شود و وظیفه دولت اسلامی تا زمانی که به امور مسلط است، این است که حجاب و احکام اسلامی را برقرار کند، معنایی ندارد که دولت اسلامی اجازه دهد بی‌حجابی یا بدحجابی وجود داشته باشد‌.

ولایتی همچنین به وضعیت فعلی سینمای ایران اشاره کرد و گفت: وضعیت فعلی حتماً معایب زیادی دارد اما سینما هنر هفتم است و هیچ چیز در رساندن یک پیام جای سینما را نمی‌گیرد. سینما به عنوان یک وسیله می‌تواند ابزار و بستری در جهت تبلیغ اسلام باشد و ما معتقدیم که اگر سینما در خدمت اسلام و اهل بیت باشد، اسلام دنیا را می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سینمای فعلی ایران سینمایی نیست که باید داشته باشیم، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها درباره سینما تذکر داده‌اند و کارگردان‌ها را جمع کردند و سفارش برخی فیلمنامه‌ها را به آنها کردند.

دکتر ولایتی در پاسخ به سوالی درباره نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فتنه ۸۸ گفت: آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است که از سال ۷۶ با حکم آقا در این منصب حضور دارد و حتی ناظر بر عملکرد قوای دیگر است و نظر مقام معظم رهبری این است که احترام آقای هاشمی حفظ شود.

عضو ائتلاف پیشرفت در ادامه افزود: آن فتنه آزمایشی بزرگ بود و در آن روزها برخی خیال می‌کردند کار تمام شده است اما مردم آمدند و نشان دادند که کار تمام نشده است و لذا آن روز روز امتحان بود.

ولایتی ادامه داد: هر فردی که در رابطه فتنه ۸۸ موضع خود را روشن نکرد و از دیدگاه‌های آقا حمایت نکرد و یا می‌توانست جلوی آن لشکرکشی‌ها را بگیرد و نکرد، کار اشتباهی انجام داده است. 

مشروح سخنان دکتر ولایتی تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.


کد مطلب: 57562

آدرس مطلب: http://yalasarat.com/vgldxk0k.yt059yl22fa6y.h.html

يالثارات
  http://yalasarat.com